Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

PSL i Koalicja Europejska zapowiadają wspólny start w wyborach do europarlamentu

Urszula Pasławska (PSL). Fot. A.Podbielska

Regionalni działacze PSL poinformowali w Olsztynie o wspólnym starcie w Koalicji Europejskiej w wyborach do europarlamentu. Wcześniej Liderzy PO, PSL, Nowoczesnej, SLD i Partii Zieloni podpisali w Warszawie deklarację o powołaniu Koalicji Europejskiej.

Posłanka PSL Urszula Pasławska zapowiedziała:

Gadanie się skończyło, budujemy wspólnie Koalicję Europejską.

Wśród najważniejszych zadań posłanka wymieniła prace nad budżetem unijnym, wsparcie w ramach wspólnej polityki rolnej i rozwojem energetyki odnawialnej. Poseł PiS Wojciech Kossakowski komentuje:

Szokuje mnie ta koalicja. Myślę, że PSL na tym bardzo dużo straci. Nie wierzę, że program, który głoszą jest zgodny z programem koalicji, do której weszli.

PSL nie informuje o liście konkretnych kandydatów w wyborach do europarlamentu. Nazwiska i pełen program Koalicji Obywatelskiej mamy poznać po ogłoszeniu przez prezydenta wyborów do parlamentu europejskiego

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PSL, Urszula Pasławska
Starosta olsztyński o budżecie powiatu na inwestycje. „To kropla w morzu potrzeb”

PSL nie współrządzi powiatem olsztyńskim, bo nie porozumiało się z Koalicją Obywatelską - wyjaśnił w Porannych pytaniach Andrzej Abako, starosta olsztyński. Jesienne wybory do powiatu olsztyńskiego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV