Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

PSL obsadzi fotel marszałka województwa

Urzędu Marszałkowski w Olsztynie

Nowy marszałek województwa warmińsko-mazurskiego będzie przedstawicielem PSL.

Premier Ewa Kopacz i wicepremier Janusz Piechociński poinformowali, że koalicja PO-PSL będzie rządziła w 15 sejmikach wojewódzkich.

Tymczasem jak powiedzieli Polskiej Agencji Prasowej wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak z PSL i szef klubu PO Rafał Grupiński, władze obu ugrupowań uzgodniły, że marszałka województwa wskaże ta partia, która w wyborach samorządowych uzyskała więcej mandatów do danego sejmiku. Koalicjantowi ma przypaść z kolei stanowisko przewodniczącego sejmiku. PSL uzyskał więcej mandatów niż PO w sejmikach województw: mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Jacek Protas

Zgodnie z porozumieniem koalicyjnym zmiany zajdą w województwach: warmińsko-mazurskim, gdzie obecnie marszałkiem sejmiku jest Jacek Protas z Platformy Obywatelskiej oraz w województwie podlaskim.

Stanisław Żelichowski

Jak powiedział wiceprzewodniczący Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego Stanisław Żelichowski, na sobotę zaplanowane jest spotkanie władz PO i PSL w regionie warmińsko-mazurskim, na którym zostanie uzgodniona kandydatura ludowców na marszałka województwa.

(bsc za pap)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Protas, PO, sejmik, wybory samorządowe, wybory 2014, marszałek województwa, PLS
Debata kandydatów na UWM bez kłopotliwych pytań

Około 400 osób przyszło posłuchać debaty kandydatów na prezydenta Olsztyna, którą zorganizowano na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie. Piotr Grzymowicz i Czesław Jerzy Małkowski odpowiedzieli...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV