Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

PSL proponuje obniżenie stawek podatku VAT. Zbigniew Ziejewski:To realna pomoc dla przedsiębiorców

Zbigniew Ziejewski
fot. Przemysław Getka

Żeby uratować gospodarkę musimy podejmować kroki jakie podjęła już większość krajów Unii Europejskiej. Chodzi o obniżenie podatku VAT, co ma realnie wpłynąć na poprawę trudnej sytuacji przedsiębiorców.

W Olsztynie odbyła się konferencja Polskiego Stronnictwa Ludowego, podczas której poseł Zbigniew Ziejewski mówił o pomyśle ubiegającego się o urząd prezydenta kraju Władysława Kosiniaka-Kamysza. Ma to być pomoc zwłaszcza dla tych, którzy nie kwalifikują się na uzyskanie wsparcia z rządowych tarcz antykryzysowych:

00:00 / 00:00

PSL projekt ustawy chce złożyć na ręce marszałek sejmu Elżbiety Witek i ma nadzieję, że ten będzie procedowany. Partia proponuje obniżenie stawek VAT z 23 do 15 procent, z 8 do 5 i stawki zryczałtowanej z 7 do 5 procent. Jak mówił podczas konferencji poseł Ziejewski, jest to zgodne z unijnym prawem. W tym kierunku poszły już m.in Niemcy, Czechy, Słowacja, Litwa, Francja i Anglia. Zmniejszony podatek miałby obowiązywać czasowo od 1 lipca do 31 grudnia.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w podatek, VAT, obniżenie
Podsumowano akcję składania zeznań podatkowych. Rekord na Warmii i Mazurach

Izby Administracji Skarbowej w Polsce podsumowały tegoroczną akcję składania zeznań podatkowych. Okazuje się, że w województwie warmińsko-mazurskim padł nowy rekord liczby zeznań rocznych składanych drogą elektroniczną....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV