Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Psy rywalizowały w Orzechowie

Są najwierniejszymi przyjaciółmi człowieka. Kochają bezwarunkowo, pomagają w pracy, leczą – mowa o psach. Są także towarzyszami myśliwych, dzieląc z nimi pasję.

W Orzechowie po raz 16 odbyły się konkursy pracy posokowców i gończych polskich. Jak co roku w pierwszą sobotę października zjechali się menerzy, czyli przewodnicy, by sprawdzić umiejętności swoich pupilów. Konkurs ma status międzynarodowy, wśród gości dominowali Litwini, Czesi i Słowacy.

Na starcie stanęła rekordowa liczba psów – 11 posokowców oraz 15 ogarów i gończych polskich. Sprawdzano jak psy reagują na komendy, strzały i jak tropią zwierzynę. Oprócz myśliwych, wśród zawodników nie zabrakło tzw.: cywilów, którzy posokowce czy ogary hodują z miłości do tej rasy.

Tradycyjnie organizatorami konkursu byli: Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego, Mazurska Okręgowa Rada Łowiecka i Nadleśnictwo Nowe Ramuki.

Pierwsze miejsce w kategorii posokowce zajął Blef, Zimny Trop, którego przewodnikiem jest Piotr Łożyński z Lidzbarka Welskiego, zaś w kategorii psy gończe – suczka rasy gończy polski – Bona, Kolonia Bażyna z przewodnikiem Józefem Olchowikiem z Ornety. (grzym/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rusza sezon grzewczy. Uważajmy na „cichego zabójcę”

Na Warmii i Mazurach, podobnie jak w całej Polsce, rozpoczął się sezon grzewczy. Ci, którzy dogrzewają mieszkania piecykami gazowymi, muszą dodatkowo uważać na uwalnianie się tlenku...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV