Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pszczele rodziny w dobrej kondycji

fot. Sławomir Ostrowski

fot. Sławomir Ostrowski

fot. Sławomir Ostrowski

Pszczele rodziny w woj. warmińsko-mazurskim dobrze przezimowały, jednak z powodu wymarznięcia upraw rzepaku w tym roku miód rzepakowy będzie na wagę złota – poinformował prezes wojewódzkiego związku pszczelarzy Józef Zysk.

Józef Zysk powiedział, że pszczele rodziny są tej wiosny w dobrej kondycji. „Pszczelarze nie zgłaszają żadnych problemów dotyczących przezimowania pszczelich rodzin” – zaznaczył Zysk i dodał, że jedynym pojawiającym się teraz problemem w niektórych pasiekach jest zbyt mała ilość pokarmu dla pszczół. „Na szczęście wszystko wskazuje na to, że lada dzień buchnie wiosna i będzie więcej kwiatów” – ocenił Zysk.

W tym roku z powodu wymarznięcia w woj. warmińsko-mazurskim znacznych obszarów obsianych rzepakiem miód rzepakowy będzie rarytasem. „Szkoda, że rzepaków będzie w tym roku mało, bo miód rzepakowy jest cenny dla serca, pomaga też chorym na nerki, jest wysoko ceniony przez konsumentów” – podkreślił Zysk i dodał, że z powodu wymarznięcia rzepaku miłośnicy miodu wiosną powinni postawić na miody wielokwiatowe.

„Kupując miód warto udać się do zaprzyjaźnionego pszczelarza, a nie kupować go w supermarketach czy od przypadkowych osób, o których nic nie wiemy” – zaapelował Zysk.

fot. Sławomir Ostrowski

fot. Sławomir Ostrowski

(pap/os)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nocna podróż quadem

Tragicznie zakończyła się nocna podróż dwóch nastolatków. Około godz. 2 jechali quadem trasą wojewódzka nr 530 między Dobrym Miastem, a Świątkami. W okolicach wsi Drzazgi, z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV