Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Publiczne Służby Zatrudniania dbają o bezrobotnych od 100 lat. Dziś obchodzą swoje święto

Fot. K. Grabowska

Życzenia i nagrody dla urzędów i instytucji odpowiedzialnych za wspomaganie osób bezrobotnych. Publiczne Służby Zatrudniania mają swoje święto. 27 stycznia – w najbliższą niedzielę – minie 100 lat od ich powołania.

W 1919 roku zrobił to Naczelnika Państwa Józef Piłsudski – przypomina dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie Zdzisław Szczepkowski:

Było to dość nowatorskie podejście w Europie, ten dekret był krótki, treściwy i następne katy prawne są zakorzenione w tym dekrecie.

00:00 / 00:00

Jak się okazuje cele i potrzeby sprzed stu lat są cały czas aktualne. To, że bezrobocie systematycznie spada pokazuje, że Publiczne Służby Zatrudniania spełniają swoje zadania. Ich uzupełnieniem może być szkolnictwo zawodowe – mówił wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski:

Uważam, że pracownicy pracują dobrze, szukają miejsc pracy, są uwrażliwieni na problem bezrobocia. Oby tak dalej.

00:00 / 00:00

Podczas uroczystej konferencji zorganizowanej w Olsztynie z okazji 100-lecia powołania Publicznych Służb Zatrudnienia będą wręczone państwowe odznaczenia – złote, srebrne i brązowe medale za długoletnią służbę, a także statuetki marszałka województwa za osiągnięcia, które wpłynęły na ograniczanie bezrobocia i aktywizację zawodową.

Dodajmy jeszcze, ze według najnowszych danych w regionie mamy 53 tysiące osób bezrobotnych, stopa bezrobocia wynosi 10.4%, w kraju jest to natomiast poziom 5,8%.

Fot. K. Grabowska

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, bezrobotni, święto, Zdzisław Szczepkowski, Sławomir Sadowski, 100-lecie
Lotnisko w Szymanach otrzymało specjalną odzież i komorę Bio-Bag. Sprzęt może zapobiec ewentualnej epidemii

To pierwszy krok w kierunku utworzenia stałego przejścia granicznego na lotnisku Olsztyn-Mazury. Wicewojewoda warmińsko-mazurski – Sławomir Sadowski przekazał dyrekcji portu w Szymanach sprzęt do transportu pacjentów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV