DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Akademicy z honorem żegnają się z Pucharem Polski

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn nie zdobędą Pucharu Polski. Akademicy przegrali w Nidzicy 2:3 w VI rundzie rozgrywek z rewelacją tegorocznych rozgrywek PlusLigi – Delectą Bydgoszcz – i odpali z dalszych rozgrywek.

Gospodarze rozpoczęli mecz doskonale. W pierwszym secie – głównie za sprawą doskonałych ataków Bartosza Krzyśka – uzyskali kilkupunktową przewagę. W pewnym momencie gry prowadzili 20:16. Pomimo pościgu Delecty i zniwelowaniu różnicy na tablicy wyników do jednego oczka – udało się wygrać tę partię meczu 25:23.

Kolejne dwa sety to partie bez historii, w której Akademicy nie mieli nic do powiedzenia. Szczególnie bolesny był drugi set – przegrany przez olsztynian do… 12. Nie mogło jednak być inaczej, skoro rozpoczęło się od prowadzenia bydgoszczan 6:0. Na szczęście w czwartym secie nastąpiło odrodzenia kortowian, którzy po zaciętej walce wygrali 25:23 i doprowadzili do tie-breaka.

W decydującej partii meczu większą dorosłością wykazali się bydgoszczanie, którzy zagrali pewnie i spokojnie. Siatkarze ze stolicy Warmii i Mazur poderwali się po raz ostatni do ataku, gdy przegrywali 5:8. Doprowadzili nawet do stanu 9:10. Nie wytrzymali jednak nerwowej końcówki, przegrali 11:15 i cały mecz 2:3.