Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pułkownik Grzegorz Potrzuski z Nidzicy dowódcą polskiego kontyngentu w Afganistanie

Pułkownik Grzegorz Potrzuski. Fot. strona internetowa 15 GBZ

Dowódca Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Islamskiej Republice Afganistanu pochodzi z Nidzicy. Jedną z ostatnich decyzji byłego już Ministra Obrony Narodowej – Antoniego Macierewicza – został nim pułkownik Grzegorz Potrzuski.

Polski kontyngent podporządkowany jest dowództwu w misji Resolute Support. Jej celem jest przygotowanie dowództw afgańskich sił do samodzielnego zapewnienia bezpieczeństwa w tym rejonie. W skład kontyngentu wchodzą również żołnierze wojsk specjalnych. Ich zadaniem jest wsparcie jednostki ATF, czyli jednej z najbardziej elitarnych i najlepiej wyszkolonych formacji wojsk operacji specjalnych w Afganistanie zamującej się  szkoleniem, doradzaniem i asystowaniem w czasie planowania i prowadzenia operacji specjalnych.

Pułkownik Grzegorz Potrzuski został odznaczony między innymi srebrnym medalem za zasługi dla obronności kraju oraz medalem NATO za udział w misji poza granicami kraju w Kosowie.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Afganistan, dowódca, 15 GBZ, pułkownik Grzegorz Potrzuski
Chwile grozy na budowie. Przy drodze znaleziono dwie „latające krowy”

Dwa metrowe pociski z czasów drugiej wojny światowej znaleziono w okolicach Sulim w gminie Giżycko. Wykopano je podczas prac ziemnych przy drodze. Niewybuchy zabezpieczyli saperzy z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV