Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nauczyciele mają wątpliwości. Wojewoda uspokaja

Gimnazjum nr 11 w Olsztynie. Fot. A. Minkiewicz-Zaremba

Jaka będzie przyszłość nauczycieli i uczniów po reformie likwidującej gimnazja? Przedstawiciele regionalnej Sekcji Oświaty NSZZ Solidarność zaprosili do rozmowy na ten temat wojewodę warmińsko-mazurskiego i kuratora oświaty.

Podczas spotkania w urzędzie wojewódzkim było wiele głosów wyrażających niepokój. Szczególnie pytano o siatkę szkół, które placówki będą działały po wprowadzeniu reformy? – To dotyczy tego, jak rozmieszczone będą szkoły na danym terenie i gdzie będą mogli ewentualnie znaleźć pracę nauczyciele gimnazjów – tłumaczy przewodnicząca Regionalnej Sekcji Oświaty NSZZ „Solidarność w Olsztynie Bożena Kowalska.

Nauczyciele boją się o pracę a wojewoda Artur Chojecki uspokaja: – Z analiz ministerstwa oświaty wynika, że będzie potrzeba zatrudnienia dodatkowych nauczycieli. Takie zapewnienie mogę złożyć.

Przedstawiciele kuratorium oświaty w Olsztynie spotkali się już w ze wszystkimi samorządami w regionie, żeby rozmawiać o reformie.

 

(skra/as)

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oświata
Reforma oświaty tematem spotkań z samorządowcami

Zmiany związane z reformą oświaty - to temat spotkań, które z udziałem wojewody Artura Chojeckiego odbyło się w Ełku, a z udziałem wicewojewody Sławomira Sadowskiego w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV