Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

R. Nojman: Olsztyn nie rozwija się dynamicznie. R. Kuć: Klimat miasta musimy dostosować do realiów

Od lewej: Radosław Kuć i Radosław Nojman. Fot. A. Podbielska

W Porannych pytaniach gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego byli Radosław Nojman, szef klubu radnych PiS w olsztyńskiej radzie miasta i Ryszard Kuć, wiceprezydent Olsztyna. Rozmawiali na temat strategii rozwoju stolicy regionu.

Strategia Rozwoju Olsztyna po roku 2020 powinna ulec zmianie i zapewnić młodym ludziom prace, aby nie wyjeżdżali z miasta – mówił Radosław Nojman.

Ściągamy młodych, żeby tutaj się kształcili, bo mamy Uniwersytet Warmińsko – Mazurski. A później muszą szukać pracy w innych miastach. Całe szczęście już nie za granicą.

Wiceprezydent Olsztyna, reprezentujący PO, Ryszard Kuć zaznaczył, że miasto ma swój pomysł na rozwój gospodarczy.

Gospodarka Olsztyna to 82% działalności prywatnej, czyli małych przedsiębiorstw. Myślę, że dla turysty warto przyjechać z małego miasta na weekend do Olsztyna i u nas zafunkcjonować. To coś, co jest w tej chwili realizowane i myślę, że będzie wciąż.

Obecna Strategia Rozwoju Olsztyna została uchwalona przez radę miasta w październiku 2013 roku i ma obowiązywać do roku 2020.

Posłuchaj Porannych pytań

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Podbielska za K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ryszard Kuć, Radosław Nojman
Michał Wypij chce się przyjrzeć raportom z kontroli przeprowadzonych w spółce MPK

Michał Wypij, olsztyński radny Porozumienia, apeluje do prezydenta Olsztyna o udostępnienie wyników wszystkich audytów przeprowadzonych w spółce MPK od 2014 roku. O swoich działaniach poinformował na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV