Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rada Dzieci i Młodzieży RP zadba, aby politycy usłyszeli głos młodych

Fot. A. Skrago

Młodzi mają głos – do tego przekonują członkowie Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczpospolitej Polskiej. Przedstawiciele rady spotkali się w Olsztynie ze swoimi rówieśnikami, żeby dyskutować o tym, czym powinna się taka organizacja zająć. Przygotowywane są teraz też przedstawicielstwa we wszystkich województwach.

Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczpospolitej Polskiej powstała rok temu, powołała ją minister edukacji narodowej. W skład Rady wchodzi 16 członków i tylu samych zastępców – czyli po dwie osoby z każdego województwa.

Rada ma charakter doradczy – wyjaśnia przedstawicielka z Warmii i Mazur, Wiktoria Korwek – Mamy opiniować różne rzeczy, nowe podstawy programowe, które weszły do szkół podstawowych i średnich. Młodzi ludzie mają nadzieję, że ich głos będzie brany pod uwagę przez polityków, dodaje Mariusz Szerszeniewski z Bartoszyc: – Ten głos powinien być wysłuchany. Bardzo często młodzież ma odmienne zdanie i tez warto ich posłuchać. To jest bardzo dobry początek.

Rada Dzieci i Młodzieży chce rozszerzyć swoje działania na regiony, w których ma skupiać mniejsze organizacje młodzieżowe.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

(A.Skrago/A.Podbielska)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w głos, doradztwo, Minister Edukacji Narodowej
Anna Zalewska: Olsztyn otrzymał 2 mln zł na waloryzację pensji dla nauczycieli

Gościem Bliższych Spotkań Polskiego Radia Olsztyn była Minister Edukacji Narodowej, Anna Zalewska. Głównym tematem rozmów była reforma edukacji i jej wdrożenie w szkołach na Warmii i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV