Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rada Powiatu Elbląskiego jednogłośnie udzieliła staroście wotum zaufania za ubiegły rok

Fot. fotolia.pl

Takim samym stosunkiem głosów czyli siedemnastoma za, starosta Maciej Romanowski otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu w 2018 roku.

Po raz pierwszy, na mocy nowej ustawy radni głosują nad dwiema uchwałami. Ta absolutoryjna jest taka jak poprzednio. Nowością jest wotum zaufania udzielane przez  samorząd. Podstawą  jest sporządzony przez starostę raport o stanie powiatu, który uwzględnia sprawozdania i obejmuje całokształt jego funkcjonowania. Jest on podstawą do debaty, w wyniku której radni formułują wniosek o udzielenie wotum zaufania staroście. Tak stało się tym razem. Ubiegłoroczny budżet powiatu elbląskiego wyniósł 74 milionów złotych, został wykonany w niemal stu procentach.

Dodajmy, w radzie powiatu tej kadencji, po wygranych wyborach większość – ośmiu radnych – ma Dobry Samorząd. Po cztery mandaty wywalczyli PSL i PiS, a jeden Koalicja Obywatelska. Zaraz po wyborach nowi radni postanowili zawrzeć 17-osobową koalicję na rzecz powiatu, bez etykiet partyjnych.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rada Powiatu Elbląskiego, starosta Maciej Romanowski
KWW Stowarzyszenia Dobry Samorząd wygrał wybory do Rady Powiatu Elbląskiego

Wybory do Rady Powiatu Elbląskiego wygrał z ośmioma mandatami Komitet Wyborczy Wyborców Stowarzyszenia Dobry Samorząd. Jego lider, obecny starosta Maciej Romanowski uzyskał rekordowy wynik, bo zdobył...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV