Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radio Olsztyn nagrodzone za słuchowisko „Epitafium”

Słuchowisko Radia Olsztyn pt. „Epitafium” nagrodzone na Festiwalu Dwa Teatry 2016 w Sopocie. Nagrodę im. Ireny i Tadeusza Byrskich, za spektakl wykorzystujący potencjał olsztyńskiego środowiska artystycznego, otrzymali twórcy Radia Olsztyn: za reżyserię Marek Markiewicz, za realizację akustyczną Jaromir Wroniszewski i za tekst, współpracujący z Radiem Olsztyn, pisarz Włodzimierz Kowalewski.

Laureaci konkursu Dwa Teatry 2016

W rozmowie z Radiem Olsztyn Jaromir Wroniszewski podkreślił, że ta nagroda była ogromnym zaskoczeniem.

00:00 / 00:00

Dla Jaromira Wroniszewskiego wyróżnienie to jest „swoistym twórczym paliwem”

00:00 / 00:00

Słuchowisko „Epitafium” autorstwa Włodzimierza Kowalewskiego jest inspirowane zbiorem tekstów nieżyjącego pisarza i publicysty Stanisława Piechockiego.W przygotowaniu tego radiowego dzieła uczestniczyły 24 osoby. Grand Prix 16. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie otrzymały ” Historia prawdziwa” Sandry Szwarc w reżyserii Waldemara Modestowicza oraz spektakl „Ich czworo” Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Marcina Wrony.

W tegorocznym konkursie wzięło udział 20 utworów radiowych oraz 12 telewizyjnych.

Jaromir Wroniszewski, za nim reżyser słuchowiska Marek Markiewicz, screenshot

Reżyser słuchowiska Marek Markiewicz z autorem tekstu Włodzimierzem Kowalewskim, screenshot

Premiera słuchowiska Epitafium. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Słuchowisko Epitafium – POSŁUCHAJ

00:00 / 00:00

Przemysław Wiśniewski przygotował, towarzyszącą słuchowisku, prezentację ze zdjęciami. Fot. B. Świerkowska-Chromy

– Słuchowisko upamiętnia zmarłego 10 lat temu pisarza i publicystę Stanisława Piechockiego i powstało na zlecenie Radia Olsztyn – mówi reżyser Marek Markiewicz.

00:00 / 00:00

Premiera słuchowiska Epitafium. Fot. B. Świerkowska-Chromy

– Na prośbę twórców Przemysław Wiśniewski, reżyser i fotograf, przygotował prezentację ze zdjęciami, towarzyszącą słuchowisku – dodaje Jaromir Wroniszewski, który odpowiadał za realizację dźwięku podczas pracy nad Epitafium.

00:00 / 00:00

Przemysław Wiśniewski przygotował, towarzyszącą słuchowisku, prezentację ze zdjęciami. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Prapremiera odbyła się w kinie Awangarda2 w Olsztynie. W przygotowaniu słuchowiska wzięły udział 24 osoby – aktorzy teatru Jaracza, Teatru Lalek i dziennikarze Radia Olsztyn i dwaj uczniowie Gimnazjum nr 3 w Olsztynie. Premierę uświetnił pokaz zdjęć Przemysława Wiśniewskiego, wykonanych w prywatnych olsztyńskich mieszkaniach i muzeum budownictwa ludowego w Olsztynku.

Posłuchaj relacji Leszka Tekielskiego

00:00 / 00:00

Tekst słuchowiska Eptafium napisał Włodzimierz Kowalewski (z lewej). Obok Przemysław Wiśniewski, który przygotował prezentację ze zdjęciami, towarzyszącą słuchowisku. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Tekst słuchowiska napisał Włodzimierz Kowalewski. Producentem słuchowiska jest Wojciech Ogrodziński, a wystąpili w nim aktorzy olsztyńskiego Teatru Jaracza, Teatru Lalek oraz dziennikarze Radia Olsztyn.

Premiera słuchowiska Radia Olsztyn pt. Epitafium. Fot. B. Świerkowska-Chromy

(kośk/łw/bsc/gajl/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w słuchowisko, Marek Markiewicz, Jaromir Wroniszewski
„Sponsor” – komediowe słuchowisko Radia Olsztyn

"Sponsor" - to tytuł nowego, komediowego słuchowiska, które powstaje w Pro-Studiu Radia Olsztyn. Historia opowiada o relacjach między kierowcą a prezesem dużej firmy. Utalentowany zawodnik próbuje...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV