Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radio Olsztyn zaprasza na urodzinowy Tydzień z Kulturą. Rozpoczęliśmy filmem „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”

Fot. Przemysław Getka

Z okazji 66-lecia Polskiego Radia w Olsztynie i 25-lecia Radia Olsztyn SA zapraszamy na wyjątkowy Tydzień z Kulturą.

Dziś słuchacze i uczniowie dwóch liceów obejrzeli projekcję filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Polsko-brytyjski dramat wojenny wyreżyserował Denisa Delićay, a w rolach głównych występują: Maciej Zakościelny i Piotr Adamczyk.

Film opowiada historię polskich lotników – na początku niedocenianych – którzy walczyli w Królewskich Siłach Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF). Tak narodziła się legendarna jednostka – Dywizjon 303, która brała udział w Bitwie o Anglię.

Projekcja dramatu wojennego rozpoczęła się o godzinie 18 w olsztyńskim Multikinie. Na film zaprosiliśmy również uczniów z Katolickiego Liceum w Biskupcu oraz XI Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie, którzy najlepiej poradzili sobie z urodzinowym konkursem Radia Olsztyn.

To jednak nie koniec atrakcji. 3 października zapraszamy do Teatru im. Stefana Jaracza na spektakl Anna Karenina. Barwne i bogate w efekty specjalne widowisko wyreżyserował Janusz Kijowski. Spektakl wzbogacony został piosenkami, do których słowa napisał Jan Wołek, a muzykę skomponował Jerzy Satanowski. W głównej roli wystąpi Katarzyna Kropidłowska.

Natomiast 5 października w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie odbędzie się uroczysta gala jubileuszowa Radia Olsztyn. W podróż przez najpiękniejsze przeboje muzyki filmowej zabiorą nas muzycy orkiestry symfonicznej pod batutą Tadeusza Wicherka. To będzie nie tylko muzyczna uczta.

Partnerem urodzinowego Tygodnia z Kulturą jest Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto.

Posłuchaj relacji Moniki Szczygło

Autor: M. Szczygło
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, jubileusz Radia Olsztyn, Dywizjon 303. Historia prawdziwa
Patryk Vega znów zaskakuje! Gwiazda Netflixa i kolumbijska piękność w „Kobietach mafii 2”!

Kolumbijska megagwiazda Angie Cepeda, czyli niezapomniana Lucecita z serialu „Luz Maria" oraz Enrique Arce z hitu Netflix „Dom z papieru" w obsadzie gangsterskiej superprodukcji „Kobiety mafii...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV