Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radni dali zielone światło. Są dodatkowe pieniądze na remont płyty stadionu olsztyńskiego Stomilu

Fot. Artur Szczepański

Podczas nadzwyczajnej sesji olsztyńscy radni zdecydowali o zwiększeniu budżetu na remont obiektu przy alei Piłsudskiego.

Początkowo zakładano, że wystarczy na to 6 milionów złotych. Jedyny wykonawca, który zgłosił się do przetargu, zaproponował jednak sumę o prawie 400 tysięcy złotych większą. Radni byli wyjątkowo zgodni i wszyscy dali zielone światło tej inwestycji.

Jan Tandyrak z klubu Platformy Obywatelskiej cieszy się, że z jednomyślności radnych.

Wynik głosowania radnych świadczy o tym, że wątpliwości jaką decyzję trzeba podjąć, nie było. 23 głosy „za” na 23 radnych świadczy o tym, że jest zielone światło dla tej inwestycji. Są wymogi nałożone na klub, które określają jaki mamy mieć stadion i murawę. Na razie będzie to murawa.

00:00 / 00:00

Radny PiS Dariusz Rudnik żałuje, że opóźnienia spowodowały zwiększenie puli na remont płyty stadionu.

Jak się powiedziało „a”, to trzeba też powiedzieć „b”. Szkoda tylko, że pan prezydent tak późno przystąpił do realizowania idei stadionu piłkarskiego w Olsztynie, bo plany zostały opracowane już wiele lat temu. Wtedy prawdopodobnie kosztowałoby nas to o wiele taniej.

00:00 / 00:00

Remont boiska pierwszoligowego Stomilu Olsztyn ma kosztować w sumie 6 milionów 384 tysiące złotych. Nowa płyta będzie podgrzewana i wyposażona w systemem zraszaczy. Zostanie też zamontowany nowy system drenażu, co ma zabezpieczyć przed zalewaniem boiska. Remont powinien potrwać do końca wakacji.

Stadion Stomilu. Fot. M. Świniarski

Autor: A.Skrago
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stomil, pieniądze, Olsztyn, stadion, remont, boisko
Niemal 30 milionów złotych trafi do samorządów Warmii i Mazur na remonty lokalnych dróg

Są to pieniądze z rządowego programu na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej. Jak poinformował na specjalnej konferencji wojewoda Artur Chojecki pieniądze...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV