Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radni PiS chcą tańszych biletów komunikacji miejskiej w Elblągu

Fot. M. Stankiewicz

Obniżka cen biletów komunikacji miejskiej dla uczniów, studentów oraz osób pracujących – to pierwszy etap wprowadzania przez radnych PiS programu Elblążanin Plus.

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości zgłosił taki zamiar już podczas debaty budżetowej w grudniu ubiegłego roku. Wskazał też źródło finansowania tej nowości, która miałaby wejść w życie od 1 września. Do końca roku koszt zmian szacowany jest na 600 tysięcy złotych.

To będzie rewolucja w biletach, która pomoże rodzinom – informuje przewodniczący elbląskiej Rady Miasta Marek Pruszak. Rozwiązania proponowane przez większościowy klub są najbardziej korzystne dla młodzieży uczącej się i studiującej. Tu obniżka jest największa, z 45 zł do 25 zł.

Obniżka dotyczy cen imiennych biletów okresowych i Elbląskiej Karty Miejskiej. Inicjatywa uchwałodawcza Klubu Radnych PiS trafiła dziś do biura prezydenta Elbląga. Inicjatorzy zobowiązali go do podjęcia dalszych działań w sprawie przygotowania projektu uchwały i skierowania go do konsultacji społecznych.

Uchwalenie pierwszego etapu programu Elblążanin Plus miałoby nastąpić w czerwcu.

Fot. M .Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, uczniowie, PiS, studenci, bilety, Marek Pruszak, obniżka
Pożar jednego z bloków w Elblągu. Jedna osoba trafiła do szpitala

Niespokojną noc mają za sobą mieszkańcy jednego z bloków przy ulicy Jaśminowej w Elblągu. Tuż po godzinie 23 w jednym z mieszkań pojawił się ogień. Strażacy,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV