Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radni PiS przeciwko wszystkiemu

Radni sejmiku z klubu Prawa i Sprawiedliwości są zagłosowali przeciwko udzieleniu absolutorium zarządowi województwa warmińsko-mazurskiego za wykonanie budżetu w 2012 roku. Nie podnieśli ręki także za przyjęciem nowej strategii na lata 2014-2020.

Zdaniem radnego Artura Chojeckiego oparcie się na trzech czynnikach – turystyce, zdrowej żywności i przemyśle drzewno-meblarskim – hamuje rozwój województwa. Wystarczy prześledzić statystyki migracyjne i zauważyć, że wielu mieszkańców Warmii i Mazur ucieka, bo nie widzi dla siebie perspektyw.

Według radnych należy otworzyć się na inne gałęzie gospodarki, jak choćby przemysł odzieżowy czy oponiarski. Radni zagłosują także przeciwko udzieleniu absolutorium zarządowi województwa warmińsko-mazurskiego za wykonanie budżetu w 2012 roku. Powodem jest brak realizacji inwestycji.

Nie podoba im się także uchwała, którą mają podjąć na sesji, w sprawie wydatków na insygnia województwa, w tym: laskę i łańcuch dla przewodniczącego sejmiku oraz łańcuch dla marszałka. Zdaniem radnego Tomasza Pińczaka taki wydatek, to w dobie kryzysu i ogólnej biedy mieszkańców Warmii i Mazur, jest nieprzyzwoity. (grzym/bsch)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, PiS, strategia
Jarosław Kaczyński: skończymy z patologią w Elblągu

O przyspieszonych wyborach w Ostródzie i Elblągu – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Szef PiS liczy na to, że...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV