Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radni PiS w Elblągu zapowiadają: złożymy protest o ponowne przeliczenie głosów

Fot. M. Stankiewicz

W Elblągu remis w wyborach do rady miasta, po 9 radnych wprowadzili Koalicja Obywatelska i PiS, 6 radnych będzie miał komitet Witolda Wróblewskiego i tylko jednego – SLD.

Marek Pruszak z PiSu zapowiedział złożenie protestu wyborczego:

Ten jeden mandat, który był wylosowany na rzecz komitetu Pana Wróblewskiego jeszcze jest pod znakiem zapytania. Złożymy protest o ponowne przeliczenie głosów w tym okręgu. Koalicja w sensie formalnym niekoniecznie musi być w radzie. Bedzie na tym na pewno zależało nowemu prezydentowi, a przecież nie wiadomo, kto nim będzie.

00:00 / 00:00

PiS zapowiada współpracę z każdym w radzie miasta, ale będzie walczył do końca o prezydenturę dla Jerzego Wilka, który osiągnął wynik 28,69%. Natomiast Antoni Czyżyk z Koalicji Obywatelskiej komplementował Witolda Wróblewskiego, który zdobył 48,78% głosów i zapowiadał współpracę z każdym ze zwycięzców II tury:

Zwiększyliśmy swój zasób radnych. Podkreślaliśmy, że pewne działania trzeba robić poza podziałami politycznymi. Wydaje mi się, że taki consensus osiągniemy również w nadchodzącej kadencji.

00:00 / 00:00

– powiedział Antoni Czyżyk. Zapraszamy do słuchania kolejnych komentarzy powyborczych na antenie Radia Olsztyn.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Marek Pruszak, Witold Wróblewski, Antoni Czyżyk, wybory samorządowe
Są nowe twarze, ale też i weterani. Poznaliśmy radnych do olsztyńskiej rady miasta

Zmiany w olsztyńskiej Radzie Miasta. Miejska Komisja Wyborcza przekazała oficjalne wyniki głosowania olsztynian. Koalicja Obywatelska zdobyła 9 mandatów. PiS - 7 mandatów, Komitet Wyborczy Wyborców Piotra...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV