Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radni PO zaproponowali utworzenie funduszu komunalnego

„Na sprzedaży mieszkań komunalnych miasto chciało zarobić 8 milionów złotych. Zarobiło około 13. Mamy więc nadwyżkę, którą trzeba wykorzystać” – mówili olsztyńscy radni PO i zaproponowali utworzenie funduszu komunalnego.

Miałyby na niego wpływać pieniądze ze sprzedaży takich lokali, co pozwoliłoby kupić mieszkania o lepszym standardzie dla najbardziej potrzebującychpodkreślał Robert Szewczyk z Platformy.

„O żadnej nadwyżce nie ma mowy” – oponował natomiast prezydent Piotr Grzymowicz i przypominał, że miasto liczy sprzedaż całego mienia, a nie tylko lokali komunalnych.

Z pomysłem nie do końca zgadzali się radni PiS. „Koalicja zafundowała lokatorom komunalnym duże podwyżki czynszów. Może warto zacząć od zmiany tych zapisów?”pytał Grzegorz Smoliński.

Zdaniem radnych PO, taki fundusz powinien powstać przede wszystkim po to, aby umożliwić lokatorom mieszkań komunalnych godziwe warunki życia. Robert Szewczyk podkreślił, że ponad 60% mieszkań komunalnych w Olsztynie zostało wybudowanych przed 1945 rokiem. (M.Świniarski/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, fundusz
Zmiana organizacji ruchu na ul. Armii Krajowej w Olsztynie

Uwaga, kierowcy! Późnym popołudniem rozpocznie się wymiana nawierzchni na ul. Armii Krajowej w Olsztynie. Drogowcy wymienią asfalt na odcinku od skrzyżowania z ulicą Jagiellończyka do skrzyżowania...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV