Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radni przegłosowali korektę tegorocznego budżetu Olsztyna

Pierwsza po wakacyjnej przerwie sesja Rady Miasta Olsztyna. Fot. K. Grabowska

Olsztyńscy radni, na pierwszych po wakacjach obradach, wprowadzili korektę budżetu.

Posiedzenie rozpoczęło się od interpelacji i zapytań radnych. Radni interesowali się między innymi cieknącym dachem basenu i pytali, kto poniesie koszty naprawy. Odpowiedź mają uzyskać na piśmie.

Podczas sesji przedstawiono informacje na temat przygotowania olsztyńskich placówek do przyjęcia uczniów i przedszkolaków. Najwięcej uwagi poświęcono tym drugim. Problem braku miejsc w olsztyńskich przedszkolach miało rozwiązać podpisanie umów z placówkami prywatnymi, które mają świadczyć usługi na takich samych zasadach jak przedszkola miejskie. Dyrektor wydziału edukacji Mariusz Badura poinformował, że mimo dużego zainteresowania pozostało jeszcze ponad 100 wolnych miejsc.

Olsztyńscy radni przegłosowali też uchwały dotyczące zmian w wieloletniej prognozie finansowej miasta do 2033 roku, co było związane z korektą tegorocznego budżetu miasta. Prezydent Piotr Grzymowicz wyjaśnił, że potrzebne było znalezienie pieniędzy m.in. na realizację programu Erasmus, doposażenie klubów dziecięcych i zagospodarowanie zespołu szkolno – przedszkolenego w Gutkowie, który 1 września rozpocznie działalność. W związku z tym wydatki miasta wzrosły o 365 tysięcy złotych.

00:00 / 00:00

Większość uchwał radni przegłosowali bez wnoszenia większych uwag.

Pierwsza po wakacyjnej przerwie sesja Rady Miasta Olsztyna. Fot. K. Grabowska

Pierwsza po wakacyjnej przerwie sesja Rady Miasta Olsztyna. Fot. K. Grabowska

 

 

(grab/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rada Miasta, sesja, Olsztyn
Są wolne miejsca w prywatnych przedszkolach w Olsztynie

Było więcej chętnych niż miejsc, dlatego władze Olsztyna, żeby zapewnić opiekę w przedszkolach wszystkim chętnym podpisało umowy z prywatnymi placówkami. Zgodnie z ustawą obowiązek przedszkolny mają...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV