Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radni sejmiku popierają przekop Mierzei Wiślanej. Nie będzie protestu wobec stanowiska marszałka pomorskiego

Mierzeja Wiślana. Fot. K. Pakulnicki

Sejmik województwa warmińsko-mazurskiego przyjął stanowisko popierające przekop Mierzei Wiślanej. Podczas sesji  przedstawione zostały dwa stanowiska. Jedno, zaproponowane przez radnych z PiS, miało być protestem wobec opinii sejmiku pomorskiego, który negatywnie odniósł się do projektu budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską.

Radni z PiS chcieli zdecydowanie zareagować protestując przeciwko negatywnej opinii pomorskich radnych.

Zgłosiliśmy stanowisko protestujące przeciwko uchwale, którą podjął zarząd województwa pomorskiego

-powiedział radny Prawa i Sprawiedliwości, Patryk Kozłowski.

Ostatecznie sejmik warmińsko-mazurski przyjął jednak inne stanowisko autorstwa koalicji rządzącej, które popiera ideę przekopu, ale bez odnoszenia się do opinii sejmiku pomorskiego. Jak przekonywali radni,  nie można wpływać na działania innego sejmiku.

Dodajmy, że marszałek pomorski Mieczysław Struk stwierdził, że „przekop Mierzei Wiślanej to marnotrawienie publicznych pieniędzy i zagrożenie dla środowiska”. Z tą opinią nie zgadzają się radni i zarząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Po opinię do zarządów województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego zwrócił się Urząd Morski w Gdyni w procesie przygotowywania inwestycji. Radni sejmiku w Olsztynie stwierdzili w swoim stanowisku, że przekop Mierzei to inwestycja mająca istotne znaczenie dla rozwoju całego subregionu elbląskiego w szczególności takich miast jak: Elbląg, Tolkmicko, Frombork i Braniewo.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, przekop, Mierzeja Wiślana, Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Patryk Kozłowski, Urząd Morski w Gdyni, marszałek pomorski
Góra Chrobrego podzieliła elbląskich radnych

Zamieszanie wokół ewentualnego przejęcia przez samorząd Elbląga stacji narciarskiej na Górze Chrobrego. Prywatna spółka o tej samej nazwie zrezygnowała z prowadzenia tam działalności i zaproponowała, by...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV