Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radni sejmiku przedstawili raport o stanie regionu. Zarząd Województwa z absolutorium

fot. Przemysław Getka

Podczas sesji sejmiku radni udzielili absolutorium Zarządowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Głosowanie poprzedziła ponad trzygodzinna dyskusja nie tylko nad działaniami zarządu, ale nad stanem całego regionu – to za sprawą Raportu o stanie Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Taki dokument po raz pierwszy został przedstawiony radnym – jest to nowy wymóg ustawowy. Raport liczy 120 stron i opisuje region z perspektywy różnych dziedzin – od danych gospodarczych przez kondycję polityki społecznej, po inwestycje infrastrukturalne i ochronę środowiska. To opis aktualnej sytuacji za ubiegły rok.

Radni opozycyjni zgłaszali swoje zastrzeżenia co do kondycji finansowej regionu – wątpliwości budzą według radnych PiS-u zadłużenie regionu i mała efektywność wydawanych środków unijnych. Radni koalicyjni natomiast podkreślali, że zarówno stan województwa, jak i działania samego Zarządowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego są zadowalające. Radni przyjęli raport dziewiętnastoma głosami za, przy dziewięciu głosach sprzeciwu.

Udzielone zostało też absolutorium Zarządowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego za 2018 rok. Za było 18 radny, przeciwko głosowała opozycja z PiS – 8 osób.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sesja, absolutorium, zarząd województwa, sejmik województwa
Olsztyńska Rada Miasta przyjęła uchwałę upamiętniającą pierwsze częściowo wolne wybory

Uchwałę upamiętniającą wybory z 4 czerwca 1989 roku przyjęto przez aklamację. Częściowo wolne wybory okazały się triumfem odradzającej się Solidarności. Radni przyjęli uchwałę, w której mówią...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV