Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radni udzielili absolutorium prezydentowi Olsztyna i nie zgodzili się na obniżenie mu wynagrodzenia

Fot. I. Malewska

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz z absolutorium. Podczas sesji Rady Miasta zostało przyjęte sprawozdanie z wykonania budżetu za ubiegły rok.

Za udzieleniem absolutorium głosowało 18 radnych, 7 było przeciw. Prezydentowi gratulowała przewodnicząca Rady Halina Ciunel z PO: – Chciałabym panu, ale też i całemu zespołowi pogratulować wykonania budżetu w sposób racjonalny, merytoryczny.

00:00 / 00:00

Nie obyło się jednak bez głosów krytyki i nerwów. Radni PiS uznali, że przewodnicząca nie pozwoliła im wyrazić na forum swojej opinii na temat wykonania budżetu.

Miejscy radni zdecydowali także o odrzuceniu uchwały obniżającej wysokość wynagrodzenia prezydenta. Opozycja zwracała uwagę, że to występowanie przeciwko obowiązującemu w całym kraju rozporządzeniu. Przewodnicząca Rady przytoczyła z kolei opinię Związku Miast Polskich, która sugeruje niekonstytucyjność obowiązującego rozporządzenia.

To jest przecież rozporządzenie Rady Ministrów. Ja tutaj nie widzę takiej sytuacji ani zagrożenia. Takie jest rozporządzenie i trzeba je realizować. Szkoda, że pan prezydent jako ostatni to robi. To jest tak naprawdę na ostatni dzwonek.

– komentował Maciej Tobiszewski z Prawa i Sprawiedliwości.

00:00 / 00:00

…bo nowe stawki wynagrodzeń powinny obowiązywać od pierwszego lipca. Przeciwko obniżeniu wypłaty Piotra Grzymowicza zagłosowało 16 radnych. 8 osób było za.

Na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów, zarobki prezydenta powinny obniżyć się o około półtora tysiąca złotych.

Autor: A.Skrago
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Grzymowicz, sesja
Będą tańsze bilety komunikacji miejskiej. Radni przyjęli program Elblążanin+

Elbląska rada miasta, na nadzwyczajnej sesji, przyjęła dwie uchwały przygotowane przez klub radnych PiS. Pierwsza dotyczy przyjęcia założeń programu Elblążanin +, druga wyznaczenia prezydentowi miasta kierunków...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV