Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radni wybrali Gustawa Brzezina na marszałka województwa

Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. Fot. Łukasz Węglewski

Gustaw Marek Brzezin został marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego.

Radni sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego wybierają nowe władze samorządowe regionu. Gustaw Marek Brzezin, kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego na marszałka województwa, uzyskał 26 głosów „za”, jeden z radnych wstrzymał się i jeden był przeciwny.

Nowy marszałek zapowiedział, że w obecnej chwili nie planuje „szybkiego wietrzenia” urzędu czyli zmian na stanowiskach.

00:00 / 00:00

Radni sejmiku wybrali również wicemarszałków – zostali nimi Woletta Śląska-Zyśk z PSL (była wiceburmistrz Pisza i dyrektor powiatowego urzędu pracy w Piszu) i dotychczasowy marszałek Jacek Protas z PO. Natomiast na członków zarządu województwa warmińsko-mazurskiego wybrano Annę Wasilewską z PO (funkcję w poprzedniej kadencji) i Sylwię Jaskulską z PSL (była wicestarosta szczycieńską, a obecnie radna wojewódzka).

Wioletta Śląska-Zyśk nie wie jeszcze za jakie działanie urzędu będzie odpowiadać. Zadania w przyszłym tygodniu ma podzielić nowy marszałek, ale nowa wicemarszałek najpewniej czuje się przy pracy z programami unijnymi.

00:00 / 00:00

Jacek Protas. Fot. Łukasz Węglewski

Jacek Protas ma nadzieję, że jego następca – tak jak on – zanim dokona ruchów kadrowych najpierw dokładnie oceni prace poległych mu urzędników.

00:00 / 00:00

Sylwia Jaskulska czuje się doskonale przygotowana do pracy zarządzie województwa.

00:00 / 00:00

Wcześniej wybrano wiceprzewodniczących sejmiku. Zostali nimi Artur Chojecki z PiS, Jarosław Słoma z PO i Julian Osiecki także z PO. Przewodniczącego sejmiku wybrano na poprzedniej sesji, został nim Piotr Żuchowski z PSL.

(gol/kasz/bsc/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samorząd, głosowanie, marszałek województwa
Marszałek wicemarszałkiem?

Zarząd regionalny Platformy Obywatelskiej wybrał swoich przedstawicieli do zarządu województwa warmińsko-mazurskiego. Kandydatów podczas konferencji prasowej zaprezentował marszałek województwa Jacek Protas. Jacek Protas Wcześniej na stanowisko marszałka...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV