Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radni z Nowego Miasta Lubawskiego przeznaczą część diet na dezynfekcję ulic

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

W czwartek wieczorem rozpocznie się dezynfekcja ulic w Nowym Mieście Lubawskim – zapowiedziały lokalne władze. Akcja odkażania odbędzie się z inicjatywy radnych, którzy zadeklarowali oddać na ten cel część swoich diet.

Jak poinformował w komunikacie skierowanym do mieszkańców nowomiejski burmistrz Józef Blank, dezynfekcja przestrzeni publicznej miasta rozpocznie się w czwartek około godz. 22 i potrwa prawdopodobnie do godz. 3 nad ranem.W związku z tym burmistrz zalecił, żeby w tym czasie nie wychodzić z domu, a także nie pozostawiać samochodów wzdłuż ulic. „Dziękuję za wyrozumiałość i zastosowanie się do zaleceń” – napisał.

Zaznaczył, że akcja odkażania odbędzie się za jego pełną akceptacją z inicjatywy radnych. Zadeklarowali oni, że przeznaczą na ten cel część przysługujących im diet.

Dezynfekcja obejmie 20 km ulic, czyli mniej więcej połowę wszystkich ulic w mieście. Przeprowadzi ją zewnętrza firma w asyście straży miejskiej. Specjalnym środkiem dezynfekującym zostaną opryskane m.in. jezdnie i chodniki, rynek i uliczki w centrum miasta, okolice instytucji publicznych, w tym podjazd do szpitala.

Do tej pory na Warmii i Mazurach wirusa SARS-CoV-2 wykryto u 95 osób; jedna z nich zmarła, a 17 wyzdrowiało. Najwięcej, bo 26 potwierdzonych przypadków zakażeń odnotowano w powiecie nowomiejskim.

Autor: PAP
Redakcja: A.Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w radni, dieta, koronawirus
Starosta nidzicki apeluje o szacunek dla osoby zarażonej SARS-CoV-2. „Powstrzymajcie się przed złośliwymi komentarzami”

Starosta nidzicki Marcin Paliński zaapelował do mieszkańców o solidarność i poszanowanie spokoju, jedynej jak dotąd w powiecie, osoby zakażonej koronawirusem i jej bliskich. Prosimy o powstrzymywanie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV