Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radny nie chce oddać mandatu

Sąd, fot. arch. RO

Minister administracji został poinformowany przez wojewodę warmińsko-mazurskiego o sprawie powiatowego radnego z Nowego Miasta Lubawskiego. Marek Tuchalski prawomocnie skazany w 2011 roku za jazdę samochodem po alkoholu wciąż nie stracił mandatu.

O zamieszaniu wokół nowomiejskiej rady powiatu Radio Olsztyn mówiło już w magazynie „Śliska Sprawa” w ubiegły piątek.

W czwartek, 7 marca natomiast dowiedzieliśmy się, że wojewoda Marian Podziewski – zgodnie z przepisami – wydał zarządzenie zastępcze, w myśl którego Tuchalski powinien stracić mandat radnego.

Jednak może do tego dojść dopiero po uprawomocnieniu się tej decyzji. A zanim tak się stanie rada powiatu oraz sam radny mają prawo zarządzenie wojewody zaskarżyć do sądu administracyjnego. Marek Tuchalski już zapowiedział, że skorzysta z tego prawa.

Na razie więc w nowomiejskiej radzie powiatu zmian nie będzie, bo mimo iż wojewoda dwukrotnie wzywał do wygaszenia mandatu skazanego przez sąd radnego, uchwała taka nie została przegłosowana. I nic nie wskazuje na to, by radni zamierzali zmienić zdanie w tej sprawie. (rch/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, pijany, mandat, skazany
Pijany spał na jezdni

Dużo szczęścia miał mieszkaniec Lipinek koło Nowego Miasta Lubawskiego, który w ciągu dnia spał na jezdni. Drogą jeździły samochody, ale policjantów wezwał dopiero kierowca autobusu. Okazało...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV