Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radny sejmiku województwa interpeluje w sprawie Dnia Sołtysa

Samorządowe Święto Sołtysów zorganizowano  9 marca w Ostródzie. Uczestniczyli w niej sami przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jedynym gościem spoza PSL-u był członek zarządu województwa Miron Sycz z Platformy Obywatelskiej.

Podczas dzisiejszych obrad interpelację w sprawie organizacji wydarzenia złożył przewodniczący klubu PiS w sejmiku województwa Patryk Kozłowski. W rozmowie z naszym reporterem  mówił o tym, że z założenia miało to być święto samorządowe, a ostatecznie wyszło na to, że była to impreza PSL-u.

Marszałek Marek Gustaw Brzezin – jak mówi Kozłowski – w odpowiedzi na interpelację miał odpowiedzieć, że zapomniał o radnych z innych partii, nie był też pewien, że wezmą udział w takim wydarzeniu. Taka odpowiedź nie satysfakcjonuje radnych PiS, dlatego teraz czekają na pisemne uzasadnienie. Od niego będzie zależało. czy będą podejmowali kolejne kroki w tej sprawie.
Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

 

 

Autor: K.Grabowska
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samorząd, sesja
Sprawa zarządzania szpitalem w Giżycku nadal nie rozstrzygnięta. Sąd Apelacyjny odroczył wydanie wyroku

Wbrew oczekiwaniom, Sąd Apelacyjny w Białymstoku nie ogłosił wyroku w sprawie zarządzania giżyckim szpitalem. Sprawa została odroczona. Termin kolejnej nie jest jeszcze znany. Spór pomiędzy starostwem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV