Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radosław Nojman: Dialog z obywatelami jest bezcenną wartością. Zdeklarowanych przeciwników PiS ciężko będzie do nas przekonać

Radosław Nojman. Fot. P. Getka

Spotkania z cyklu „Polska jest wielka” pomogą Prawu i Sprawiedliwości przygotować programy regionalne przed wyborami samorządowymi – mówił goszczący w Porannych pytaniach Radosław Nojman – sekretarz zarządu PiS w okręgu olsztyńskim i koordynator tych spotkań na Warmii i Mazurach.

Cykl spotkań informacyjnych zainaugurowany został na konwencji Zjednoczonej Prawicy w Warszawie trwał od 15 kwietnia do 22 lipca. W całej Polsce w tym czasie odbyło się 800 spotkań, z czego 46 na Warmii i Mazurach. Zdaniem Radosława Nojmana dialog z obywatelami jest bezcenną wartością.

Na namacalne owoce tych spotkań dostrzegane są nie tylko na Warmii i Mazurach, ale w całym kraju będzie trzeba trochę poczekać. Mieszkańcy regionu zgłaszali wiele uwag i problemów (…) Były między innymi pytania dotyczące tzw. Piątki Morawieckiego czy realizowanych przez rząd programów socjalnych. Spotkania te będą miały ogromne przełożenie na programy regionalne w najbliższych wyborach samorządowych. Na bazie tych spotkań podejmowane są niektóre działania. Podczas wyborów samorządowych Polska lokalna będzie miała największe przełożenie na programy typowo regionalne.

Radosław Nojman ma świadomość, że zdeklarowanych przeciwników Prawa i Sprawiedliwości ciężko będzie przekonać, aby w wyborach samorządowych oddali głos na kandydata tej partii.

 Z naszymi przeciwnikami ciężko jest podejmować dialog na argumenty. Na niektórych spotkaniach były osoby z tzw. komitetu Obrony Demokracji (…) Niestety podczas spotkań z cyklu „Polska jest wielka” wszystkim nie można udzielić głosu, bo spotkanie takie trwałoby cały dzień. W każdym powiecie były co najmniej po dwa spotkania. Docieraliśmy nie tylko do miast powiatowych, ale także do mniejszych miejscowości i wsi (…) Część osób nie do końca przekonanych do rządy udało się przekonać i rozwiać pewne ich obawy.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Radosławem Nojmanem

 

 

Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, wybory
Czy PiS przejmie sejmiki? Sondaże są jednoznaczne

Prawo i Sprawiedliwość prowadzi w wyborach do 12 z 16 sejmików wojewódzkich, w tym w województwie warmińsko-mazurskim – wynika z wielkiego sondażu przeprowadzonego przez IBRIS dla...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV