Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rafał Gikiewicz: Podpisanie kontraktu z FC Augsburg to krok do przodu pod każdym względem

Fot. Twitter Piotr Świniarski

To były dwa fantastyczne sezony dla pochodzącego z Olsztyna bramkarza – Rafała Gikiewicza. Rok temu, z Unionem Berlin wywalczył pierwszy w historii tego klubu awans do Bundesligi.

W zakończonym niedawno sezonie, zespół ze stolicy Niemiec, którego czołową postacią był olsztynianin, utrzymał się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dodatkowo nazwisko Gikiewicz długo przewodziło w klasyfikacji najlepszych bramkarzy Bundesligi. Golkiper nie przedłużył ostatecznie kontraktu z Unionem, a na jego biurko trafiły oferty z czołowych europejskich klubów, takich jak: turecki Besiktas Stambuł, angielski West Ham United czy Schalke Gelsenkirchen. Parafował jednak umowę z FC Augsburg, który minione rozgrywki zakończył niżej w tabeli od poprzedniego klubu olsztynianina.

Dlaczego taki, a nie inny wybór? Odpowiada sam zainteresowany, którego nasz reporter spotkał w stolicy Warmii i Mazur kilka godzin przed jego wyjazdem do Niemiec.

00:00 / 00:00

Zapytaliśmy go o to, czy wszystkie cele, które sobie postawił podczas pobytu w stolicy Niemiec zrealizował.

00:00 / 00:00

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rafał Gikiewicz
Gikiewicz do Augsburga, Dawidowicz do Celticu? Znane drużyny zainteresowane piłkarzami z naszego regionu

Coraz więcej plotek transferowych pojawia się na temat piłkarzy z naszego regionu. Mowa o bramkarzu Unionu Berlin - Rafale Gikiewiczu oraz obrońcy Hellasu Verona - Pawle...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV