Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rafał Trzaskowski sprostował w Ełku swoją wypowiedź o głosowaniu nad obniżeniem wieku emerytalnego

Fot. Twitter Rafał Trzaskowski

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta – Rafał Trzaskowski sprostował w Ełku swoją wypowiedź o głosowaniu nad obniżeniem wieku emerytalnego.

Wcześniej w Sorkwitach na Mazurach był pytany o głosowanie z 16 listopada 2016 roku nad ustawą obniżającą wiek emerytalny. Najpierw odpowiedział, że cztery lata temu nie pełnił funkcji posła. Później, w ramach sprostowania, powiedział, że nie zajmował się sprawą wieku emerytalnego, zarówno jego obniżenia jak i podwyższenia.

W Ełku Rafał Trzaskowski powtórzył, że nie głosował za podwyższeniem wieku emerytalnego, ale sprostował drugą część swojej wypowiedzi.

00:00 / 00:00

Sprawę głosowania z 2016 roku przypominał wcześniej w Grajewie na Podlasiu ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda. Kandydat Zjednoczonej Prawicy przypominał, że zdaniem kandydata KO obniżenie wieku emerytalnego miało być „zniweczeniem wysiłku modernizacyjnego”.

W czasie kiedy Sejm procedował ustawę podwyższającą wiek emerytalny Rafał Trzaskowski pełnił funkcję europosła. Według dokumentów Sejmu 16 listopada 2016 roku, kiedy Sejm procedował ustawę obniżającą ten wiek, w głosowaniu nr 66 poseł Rafał Trzaskowski opowiedział się przeciwko prezydenckiej ustawie.

Obecnie Polacy mają możliwość przejścia na emeryturę – mężczyźni w wieku 65 lat, kobiety 60 lat.

Autor: IAR
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ełk, głosowanie, wiek emerytalny
Wiceminister zdrowia z wizytą na Mazurach. Waldemar Kraska odwiedził szpitale powiatowe w Ełku i Piszu

Z samorządowcami wiceminister Waldemar Kraska rozmawiał o potrzebach lokalnej służby zdrowia. Odwiedził też szpitale powiatowe m.in. w Ełku i Piszu. Waldemar Kraska podsumował również wnioski samorządów,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV