DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

Rajd Dakar – X etap: Hołek ponownie w czołówce

Kolejny świetny występ w Rajdzie Dakar zanotowała załoga Hołowczyc/Żilcow, która na 10. odcinku zajęła doskonałe 5. miejsce.

Etap był bardzo wymagający. Prowadził między innymi przez ogromne wydmy wokół Iquique. Walka o wygraną toczyła się pomiędzy Francuzem Stephane Peterhanselem a Katarczykiem Naasserem al-Attiyahem. Wygrał Katarczyk z przewagą 3 minut i 50 sekund. Prowadzone przez olsztyńskiego kierowcę Mini All4 Racing straciło do zwycięzcy 31 minut i 13 sekund.

Występ w tegorocznym wyścigu zakończył Hiszpan Carlos Sainz, którego buggy SMG uległo poważnemu uszkodzeniu. Zwycięzca Dakaru z 2010 roku został przewieziony do punktu medycznego.

Bardzo dobrze prezentują się również pozostali polscy kierowcy. Poza Hołowczycem, który jest szósty w „genralce”, w pierwszej dziesiątce są jeszcze: Marek Dąbrowski (7. miejsce), Adam Małysz (9) i Martin Kaczmarski (10).

Rajd Dakar – X etap
1. Nasser al-Attiyah/Lucas Cruz (Katar/Hiszpania, Mini All4 Racing) 6:38.35
2. Stéphane Peterhansel/Jean-Paul Cottret (Francja, Mini All4 Racing) +3.50
3. Nani Roma/Michel Perin (Hiszpania/Francja, Mini All4 Racing) +13.45
4. Giniel de Villiers/Dirk von Zitzewitz (RPA/Niemcy, Toyota Hilux) +28.15
5. Krzysztof Hołowczyc/Konstantin Żilcow (Polszka/Rosja, Mini All4 Racing) +31.13
6. Władimir Wasiliew/Witalij Jewtekow (Rosja/Uzbekistan, Mini All4 Racing) +33.22
7. Orlando Terranova/Paulo Fiuza (Argentyna/Portugalia, Mini All4 Racing) +33.48
8. Lucio Alvarez/Bernardo Graue (Argentyna, Ford Ranger) +43.01
9. Federico Villagra/Jorge Perez Companc (Argentyna, Mini All4 Racing) +45.06
10. Christian Lavieille/Jean-Pierre Garcin (Francja, Haval H8) +49.34
…………………………………………………………….
13. Martin Kaczmarski/Filipe Palmeiro (Polska/Portugalia, Mini All4 Racing) +53.06