DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro

Rajd Dakar – XII etap: Hołowczyc walczył do końca

Hołowczyc, Rajd, Dakar

Krzysztof Hołowczyc zajął szóste miejsce w najtrudniejszym wyścigu świata – Rajdzie Dakar. Olsztyński kierowca znakomicie poradził sobie na ostatnim, 12. etapie wyścigu, na którym minął linię mety na drugiej pozycji.

Hołowczyc przegrał zaledwie o 23 sekundy z reprezentantem RPA De Villiersem. Na trzecim miejscu zameldował się Rosjanin Vasiliev ze stratą 41 sekund.

Tegoroczny Rajd Dakar wygrał hiszpański kierowca Nani Roma, pilotowany przez Francuza Michela Perina. Drugie miejsce zajęli Francuzi – Stéphane Peterhansel i Jean-Paul Cottret (strata 5 minut i 38 sekund), a trzecie załoga Nasser al-Attiyah/Lucas Cruz (Katar/Hiszpania), którzy stracili do Hiszpana 56 minut i 52 sekundy.

Krzysztof Hołowczyc z pilotem Konstantinem Żilcowem zakończyli rywalizację na szóstej pozycji (strata 3 godziny 55 minut i 42 sekundy).

Rajd Dakar – XII etap
1. Giniel de Villiers/Dirk von Zitzewitz (RPA/Niemcy, Toyota Hilux) 01:57:07
2. Krzysztof Hołowczyc/Konstantin Żilcow (Polska/Niemcy, Mini All4 Racing) +0:23
3. Władimir Wasiliew/Witalij Jewtekow (Rosja/Uzbekistan, Mini All4 Racing) +0:41

4. Giniel de Villiers/Dirk von Zitzewitz (RPA/Niemcy, Toyota Hilux) +1:19.07
5. Orlando Terranova/Paulo Fiuza (Argentyna/Portugalia, Mini All4 Racing) +1:27.44
6. Krzysztof Hołowczyc/Konstantin Żilcow (Polska/Niemcy, Mini All4 Racing) +3:55.42
7. Marek Dąbrowski/Jacek Czachor (Polska, Toyota Hilux) +5:34.25
8. Christian Lavieille/Jean-Pierre Garcin (Francja, Haval H8) +5:35.50
9. Martin Kaczmarski/Filipe Palmeiro (Polska/Portugalia, Mini All4 Racing) +6:58.12
10. Władimir Wasiliew/Witalij Jewtekow (Rosja/Uzbekistan, Mini All4 Racing) +6:59.34
11. Boris Garafulic/Gilles Picard (Chile/Francja, Mini All4 Racing) +7:35:15
12. Federico Villagra/Jorge Perez Compact (Argentyna, Mini All4 Racing) +8:20:52

Rajd Dakar – XI etap: Hołowczyc 9. na morderczym odcinku

Krzysztof Hołowczyc utrzymał szóste miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar pomimo, że na 11 odcinku zanotował dopiero dziewiąty czas. Najszybszy okazał się Argentyńczyk Orlando Terranova. Etap...