Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rajd Kormoran już w niedzielę. Duet Staniszewski/Rozwadowski jednym z faworytów

Zbigniew Staniszewski i Sebastian Rozwadowski

Rajd Kormoran jest od kilku lat eliminacją cyklu Szuter Cup. Do rywalizacji na trasach wokół Mikołajek przystępuje olsztyńska załoga Zbigniew Staniszewski/Sebastian Rozwadowski  jadąca Fordem Fiesta R5.

Zbigniew Staniszewski podkreśla, że Rajd Kormoran ma piękną tradycję i wspaniałe wspomnienia.

Już na samą myśl o Rajdzie Kormoran czuję ekscytację. Gdy miałem 12 lat wujek zabrał mnie na trening Mariana Bublewicza. Miałem te przyjemność, że już za pierwszym razem usiadłem na prawym fotelu żółtego Poloneza 2000. Co to była za maszyna. Piorunujące przeżycie. Po dwóch tygodniach stałem już na odcinkach Kormorana jako kibic. Z mapą i zegarkiem poruszaliśmy się z wujkiem po trasie rajdu aby zobaczyć jak najwięcej przejazdów. Teraz mimo że w niższej randze, Kormoran nadal wywołuje duże emocje

– komentuje Zbigniew Staniszewski.

Z kolei Sebastian Rozwadowski zaznacza, że od Rajdu Dakar nie siedział w rajdówce:

Potrzebuję tych emocji i adrenaliny niczym tlenu. Potrzebujemy również punktów w Szuter Cup więc pojedziemy swoje maximum. Moje wspomnienia z pierwszym Kormoranem w roli kibica są właśnie z tym związane. Rok 1986. Kolejowy wiadukt na drodze z olsztyńskich Dajtek do Gronit. W ręku Zenit 12XP otrzymany w czasie pierwszej komunii świętej i moje pierwsze zdjęcia składającej się do zakrętu rajdówki Mariana Bublewicza.

42 Rajd Kormoran liczy dziewięć odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 55 kilometrów. Zwieńczeniem rywalizacji będzie Super Oes na torze w Mikołajkach.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Zbigniew Staniszewski, Rajd Kormoran, video, Sebastian Rozwadowski
W Olsztynie rozmawiają o przyszłości transportu kolejowego w Polsce Wschodniej

Polska Wschodnia, mimo pozytywnych zmian w ostatnich latach, nadal wymaga nakładów inwestycyjnych – mówił w Olsztynie wiceminister Inwestycji i Rozwoju Adam Hamryszczak. W stolicy regionu otworzył...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV