Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rajd polski powraca do Mrągowa!

Specjalny, dziewięciokilometrowy odcinek przyszłorocznego Rajdu Polski rozegrany zostanie na szutrach Gminy Mrągowo!

Decyzja zapadła po rozmowach z sołtysami i mieszkańcami sołectw: Muntowo, Kosewo i Użranki. W poprzednich latach zawodnicy ścigający się w Rajdzie Polski jeździli głównie w okolicach Mikołajek. W przyszłym roku odcinek specjalny rozegrany zostanie na trasie Czerwonka-Kosewo-Użranki w gminie Mrągowo.

Fot. Łukasz Węglewski

Decyzja jest wynikiem porozumienia zawartego nie tylko pomiędzy samorządami Mikołajek i gminy Mrągowo oraz zgodą tych najbardziej zainteresowanych – czyli mieszkańców. Odcinek Czerwonka-Kosewo Użranki będzie miał około dziewięciu kilometrów i wyznaczony jest zarówno na drogach gminnych, jak i powiatowych.

Sebastien Ogier wygrał LOTOS 71 Rajd Polski. Fot. Łukasz Węglewski

Organizatorzy rajdu już w najbliższym czasie ustalą szczegóły zabezpieczeń na trasie oraz wyznaczą strefy kibica oraz miejsca, w których szczególnie trzeba zadbać nie tylko o bezpieczeństwo, ale także o mienie mieszkańców.

Rajd Polski 2014 – Mikołajki Arena. Fot. Łukasz Węglewski

(pświn/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mrągowo
W Mrągowie ma powstać pierwszy Dom Seniora

Plany przewidują, że placówka powstanie w budynku plebanii przy parafii bł. Honorata Koźmińskiego. Na 600 metrach kwadratowych mogłoby zamieszkać 40 pensjonariuszy. Od kilkudziesięciu lat odsetek społeczeństwa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV