Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rajd Polski szansą na światową promocję Warmiii Mazur

Spotkanie organizatorów Rajdu Polski z władzami samorządowymi. Fot. M. Świniarski

Olbrzymia szansa na ogólnoświatową promocję, przyjazd dziesiątek tysięcy kibiców oraz wspaniałe widowisko sportowe – tak o przyszłorocznym Rajdzie Polski mówią organizatorzy imprezy, która po 5 latach przerwy znów będzie rundą Mistrzostw Świata.

Nowy dyrektor Rajdu Jarosław Noworól przyjechał do Olsztyna, aby o przebiegu tras rozmawiać zarówno z urzędnikami, jak i władzami regionu. Podczas spotkania, dyrektor do spraw sportowych Rajdu Krzysztof Maciejewski zdradził, gdzie organizatorzy będą chcieli przygotować odcinki specjalne. Są to powiaty: mrągowski, piski, giżycki, ełcki i gołdapski.

71. Rajd Polski potrwa od 26 do 29 września przyszłego roku. Nic dziwnego, że już teraz rozpoczęły się rozmowy z leśnikami oraz władzami lokalnymi i regionalnymi. Radio Olsztyn sprawdzało gdzie pojawią się najlepsi kierowcy świata i czy jest szansa, że co roku będą przyjeżdżali na Warmię i Mazury?  Wiadomo, że jednego dnia kierowcy będą jeździli po trasach na Litwie, natomiast przez pozostałe trzy będzie ich można zobaczyć na Warmii i Mazurach. (mswin/bsc)

Posłuchaj relacji Macieja Świniarskiego

00:00 / 00:00

70 Rajd Polski – Mikołajki. Fot. Krzysztof Gryz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rajd, moto, motoryzacja
Nie przejeżdżaj skrzyżowań na „późnym zielonym”

Późne zielone - pod takim hasłem w Olsztynie prowadzona jest policyjna akcja, polegająca na wyłapywaniu kierowców, którzy ignorują sygnalizację świetlną na skrzyżowaniach. W Olsztynie funkcjonariusze wykorzystują...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV