Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rajdowcy zakończyli sezon

Fot. Łukasz Węglewski

Załoga Kajetan Kajetanowicz/Jarosaw Baran (Ford Fiesta R5) wygrała 52. Rajd Barbórka. Towarzyska impreza, która jest symbolicznym zakończeniem sezonu gromadzi zawodników rajdowych i wyścigowych.

Drugi był Grzgorz Grzyb pilotowany przez olsztynianina Daniela Siatkowskiego (Skoda Fabia S2000). Trzecie miejsce zajął sześciokrotny zwycięzca tej imprezy Tomasz Kuchar, który startował z Danielem Dymurskim Subaru Imprezą.

Najszybszym olsztyńskim kierowcą był Krzysztof Bubik (Mitsubishi Lancer), który zajął 23. miejsce. Rajdu nie ukończył Radosław Typa (Peugeot 208), oraz Marcin Abramowski (Mitsubishi Lancer).

Impreza była okazją do rozmów o nadchodzącym sezonie. Świeżo upieczony Mistrz Polski – Wojciech Chuchała, który startuje z olsztynianinem Sebastianem Rozwadowski – już wie, że w przyszłym roku spróbuje swoich sił w Mistrzostwach Europy.

00:00 / 00:00

Kajetan Kajetanowicz. Fot. Łukasz Węglewski

Kajetan Kajetanowicz w 2015 również planuje starty poza granicami kraju. Wojtek Jermakow skorzystał z okazji i zapytał czterokrotnego Mistrza Polski o to, jak ocenia planowane w przyszłym roku duże zmiany regulaminowe w Polsce. Chodzi między innymi o połączenie Pucharu Polski i Mistrzostw Polski.

00:00 / 00:00

Szczegóły tych zmian i kalendarz na 2015 rok Polski Związek Motorowy ma opublikować w najbliższych dniach. (wjer/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rajd
Rajdowy pilot z Olsztyna – Mistrzem Polski!

Sebastian Rozwadowski, który jeździ z Wojciechem Chuchałą zapewnili sobie tytuł najlepszej załogi w kraju już podczas pierwszego odcinka specjalnego Rajdu Dolnośląskiego. Wszystko dzięki pechowi wicelidera klasyfikacji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV