Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rajdowe MŚ w Meksyku skrócone przez koronowirusa, odwołano Rajd Argentyny. Wygrał S.Ogier, K.Kajetanowicz był 14.

Sebastien Ogier. Fot. Łukasz Węglewski

Francuz Sebastien Ogier (Toyota Yaris) po raz szósty w karierze wygrał Rajd Meksyku. Kajetan Kajetanowicz (Skoda Fabia R5) ukończył imprezę, będącą trzecią rundą mistrzostw świata, na 14. pozycji, a w swojej klasie WRC3 był 4.

Sześciokrotny mistrz świata Ogier, który prawdopodobnie zakończy karierę po tym sezonie, wyprzedził o 27,8 s broniącego tytułu Estończyka Otta Tanaka (Hyundai I20). Trzecie miejsce zajął Fin Teemu Suninen (Ford Fiesta) – 37,9 s straty.

Impreza w Meksyku została skrócona o jeden dzień z powodu pandemii koronawirusa. Z tego samego powodu odwołano czwartą rundę MŚ – zaplanowany na 23-26 kwietnia Rajd Argentyny.

Wolałbym świętować pierwsze zwycięstwo z Toyotą w innych okolicznościach. W ogóle nie chciałem startować. Przekonano mnie, żebym to zrobił, i wykonałem swoją robotę. Ale moim zdaniem ochrona ludzkiego życia powinna być priorytetem. Mam nadzieję, że nie stworzyliśmy dodatkowych problemów naszym przyjaciołom w Meksyku

– przyznał 36-letni Ogier.

Dzięki wygranej Francuz objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Ma 62 punkty, o osiem więcej od wicelidera – Brytyjczyka Elfyna Evansa (Toyota Yaris). W klasie WRC3 Kajetanowicz jest na 12. miejscu.

Kajetan Kajetanowicz – Rajd Meksyku 2020

Kajetan Kajetanowicz – Rajd Meksyku 2020

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rajd, Kajetanowicz, WRC
„To rajd inny niż wszystkie”. Kajetan Kajetanowicz zwycięzcą Rajdu Barbórka

Kajetan Kajetanowicz jadący Fordem Fiestą WRC wygrał w Warszawie 57. Rajd Barbórka. Trzykrotny mistrz Europy i wicemistrz świata w kategorii WRC 2 triumfował w imprezie po...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV