Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Raport MZ: kolejne 124 zakażenia koronawirusem w Polsce, w sumie – 3627

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę po południu o 124 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce i o kolejnych sześciu zgonach. Zakażenie wykryto dotąd u 3627 osób, z których 79 zmarło.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 32 osób z woj. małopolskiego, 25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 15 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. pomorskiego, 11 osób z woj. łódzkiego, ośmiu osób z woj. podlaskiego, siedmiu osób z woj. podkarpackiego, siedmiu osób z woj. dolnośląskiego, czterech osób z woj. wielkopolskiego oraz po jednej osobie z woj. zachodniopomorskiego i lubelskiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o śmierci kolejnych sześciu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta i 70-letni mężczyzna ze szpitala w Raciborzu, 59-letni mężczyzna ze szpitala w Bytomiu, 85-letnia kobieta ze szpitala w Bielsku-Białej,  oraz 81-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu oraz 74-letni mężczyzna ze szpitala w Ostródzie. Jest to pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa na Warmii i Mazurach (zobacz więcej). Wszyscy mieli choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 3627, z czego 79 osób zmarło, a 116 wyzdrowiało.

Redakcja: Ł.Węglewski za PAP

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć
Pierwsza ofiara koronawirusa na Warmii i Mazurach. To 74-letni mężczyzna z Olecka

W ostródzkim szpitalu zmarł pacjent z koronawirusem. 74-latek z Olecka jest pierwszą ofiarą pandemii na Warmii i Mazurach. Mężczyzna trafił do szpitala powiatowego w Ostródzie 18...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV