Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Raport z Warmii i Mazur: 72 osoby hospitalizowane, 12 zakażeń

Fot. Ł. Sadlak

Na Warmii i Mazurach w związku z koronawirusem hospitalizowane są 72 osoby – podał w czwartek rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek. W regionie potwierdzono dotychczas 12 przypadków zakażeń.

W raporcie dziennym w czwartek po południu Guzek poinformował, że w województwie kwarantanną szpitalną objęte są obecnie dwie osoby, kwarantanną domową – 456, a kwarantanną po powrocie do kraju – 871 osób. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 1448 osób. Rzecznik podał również, że warmińsko-mazurski Sanepid wykonał dotychczas 717 testów.

Z danych wynika, że w porównaniu ze środą nie zmieniła się w regionie liczba osób hospitalizowanych, ani pozostających w kwarantannie szpitalnej. Jest natomiast więcej o 49 osób podlegających kwarantannie domowej i o 405 osób objętych kwarantanną po powrocie z zagranicy. Z kolei o 64 osoby wzrosła liczba objętych nadzorem epidemiologicznym.Według służb wojewody, na Warmii i Mazurach w związku z koronawirusem hospitalizowane są 72 osoby, z czego osiem zakażonych.

Poza ośmioma hospitalizowanymi w szpitalu zakaźnym w Ostródzie, chorobę COVID-19 zdiagnozowano również u czterech innych osób z woj. warmińsko-mazurskiego. Mężczyzna, u którego zakażenie wirusem SARS-Cov-2 potwierdzono w czwartek, przebywa w kwarantannie domowej. Natomiast dwaj wojskowi z Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód w Elblągu i żona jednego z nich, są hospitalizowani w 7. Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku.

W woj. warmińsko-mazurskim potwierdzono dotychczas w sumie 12 przypadków zakażeń koronawirusem.

 

Autor: Marcin Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w raport, Warmia i Mazury, koronawirus, hospitalizacja
Olsztyn i Ełk zamknęły place zabaw. To reakcja na lekkomyślne zachowanie mieszkańców

Ładna pogoda, jaka utrzymywała się na Warmii i Mazurach w ostatnich dniach, spowodowała, że niektórzy zapomnieli o epidemii koronawirusa. Zamiast siedzieć w domu, całymi rodzinami odwiedzali…...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV