Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ratownicy medyczni odwieszają protest. Chcą spełnienia podstawowych postulatów

Ratownicy medyczni rozpoczęli protest w ubiegłym roku. Zapowiadają, że zaostrzą go jeśli Ministerstwo Zdrowia nie spełni ich postulatów.

Dziś ratownicy z Warmii i Mazur odwiedzili wicewojewodę Sławomira Sadowskiego, by porozmawiać o ich trudnej sytuacji. Spotkanie zakończyło się postanowieniem, że jutro ratownicy przyniosą do Urzędu Wojewódzkiego postulaty na piśmie. Jutro też mają się spotkać z samorządem województwa.

Przypomnijmy, w lipcu ubiegłego roku ratownicy zawarli porozumienie z Ministerstwem Zdrowia, które zakładało m.in. średni wzrost miesięcznego wynagrodzenia – wraz ze wszystkimi innymi składnikami i pochodnymi w przeliczeniu na etat – o 400 zł od 1 lipca 2017 r. oraz o kolejne 400 zł od 1 stycznia 2018 r. Porozumienie zawarto w reakcji na akcję ratowników, w ramach której najpierw oflagowali budynki, potem wozili wszystkich pacjentów na sygnale, aż w końcu zorganizowali protesty w wielu miastach. Rozporządzenie weszło w życie 1 sierpnia i według ratowników nie spełnia ich oczekiwań.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Ratownicy medyczni u wicewojewody. Fot. D. Grzymska

Ratownicy medyczni u wicewojewody. Fot. D. Grzymska

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w protest, ratownicy, ratownictwo medyczne, ministerstwo zdrowia
Uratowali mężczyznę, który topił się w jeziorze

Spektakularna akcja iławskich strażaków, ratowników medycznych i WOPR-owców. Na wysokości Szałkowa w Jezioraku tonął 41-letni mężczyzna. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia ruszyliśmy do akcji - relacjonuje oficer...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV