Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ratusz wprowadził korektę nowej siatki szkół w Olsztynie

Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Rodzice dzieci z Olsztyna są zaniepokojeni zmianami, które wejdą w życie 1 września. Powstają bowiem 2 nowe podstawówki, do których mają być przeniesione dzieci z innych szkół.

Zmiany ogłoszono w ubiegłym tygodniu, ale powstał informacyjny bałagan. Zaraz po opublikowaniu przez ratusz projektu okazało się, że w opracowanie wkradł się błąd. Do nowo powstałej szkoły nr 5 ze szkół numer 9 i 13 mają trafić dzieci z klas trzecich i szóstych, a nie czwartych i szóstych, jak błędnie zostało opublikowane. Informacje sprostował Patryk Pulikowski z olsztyńskiego magistratu.

Problem jest też z wyznaczonymi nowymi okręgami szkół. Dyrektor szkoły podstawowej numer 9 dopatrzyła się, że brakuje w nich niektórych budynków. O przenoszeniu do innej szkoły nie będzie decydowała jednak przynależność do okręgu, bo do nowo powstałych placówek trafią całe klasy. Niektóre. A dokładnie które? Tego rodzice mają się dowiedzieć podczas zebrań zaplanowanych na środę.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

O nowej siatce szkół w Olsztynie informowaliśmy w środę 11 stycznia – Sprawdź jak będzie wyglądała nowa siatka szkół w Olsztynie

 

(skr/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, obwód, szkoły, oświata, szkoła podstawowa, siatka, podstawówka, szkolnictwo edykacja
PO chce referendum ws. cofnięcia reformy edukacji

Olsztyńscy politycy Platformy Obywatelskiej zapowiadają, że wezmą udział w zbieraniu podpisów pod referendum w sprawie cofnięcia reformy edukacji. Takie referendum chce zorganizować Związek Nauczycielstwa Polskiego. Pomysł...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV