Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Reanimowali mężczyznę do przyjazdu karetki. Policjanci z Elbląga uratowali życie 58-latkowi

St. sierż. Małgorzata Sapińska i asp. Wojciech Czech. Fot. Policja

Elbląscy policjanci aspirant Wojciech Czech i starszy sierżant Małgorzata Sapińska uratowali życie mężczyźnie, który zasłabł w okolicy miejskiego targowiska.

Stało się to trzy dni temu, teraz ze szpitala dotarły dobre wiadomości. Uratowany 58-latek wraca do zdrowia, odzyskał już przytomność i jego życiu nic nie zagraża.

Wszystko zaczęło się około 7.00 rano. Policyjny patrol jechał ulicą płk. Dąbka, kiedy zobaczył leżącego na chodniku człowieka. Funkcjonariusze stwierdzili, że mężczyzna nie oddycha – tłumaczy komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy elbląskiej komendy. Dzięki reanimacji przywrócili mu akcję serca. A chorego przejęło wezwane przez policję  pogotowie.

Policjanci, którzy uratowali elblążanina odebrali gratulacje od swojego szefa. Inspektor Robert Muraszko Komendant Miejski Policji w Elblągu podziękował im  za szybką i prawidłową reakcję, że  zadziałali  tak jak byli do tego szkoleni.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

St. sierż. Małgorzata Sapińska i asp. Wojciech Czech. Fot. Policja

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, chory
Pobił żonę i groził jej śmiercią. 60-latek z Braniewa został tymczasowo aresztowany

Z ustaleń policjantów wynika, że pijany mężczyzna uderzał pokrzywdzoną w twarz i kopał po całym ciele, a także groził jej śmiercią. O sytuacji powiadomili funkcjonariuszy zaniepokojeni...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV