Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Referendum w Nidzicy odroczone

Komisja Wyborcza odrzuciła wniosek 20 mieszkańców Nidzicy o referendum w sprawie odwołania burmistrza i Rady Miasta.

Jak poinformowała Radio Olsztyn dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Olsztynie Dorota Białowąs, wniosek został odrzucony, bo inicjatorzy nie podali informacji o przedmiocie referendum do wiadomości mieszkańców: – Obowiązkiem inicjatorów było podanie na swój koszt do wiadomości mieszkańców gminy NIdzicy informacji o przedmiocie referendum i uzasadnieniu odwołania organów gminy.

00:00 / 00:00

Rzecznik grupy referendalnej, Jerzy Sosnowski nie znał jeszcze oficjalnego stanowiska Komisji Wyborczej w Olsztynie i był zaskoczony naszą prośba o komentarz na temat odrzucenia wniosku: – Jeśli nawet, to nie jest to decyzja prawomocna.

00:00 / 00:00

Inicjatorzy referendum nie wykluczają odwołania się od stanowiska Komisji Wyborczej. Powodem złożenia wniosku o referendum w sprawie odwołania burmistrza Nidzicy jest przebieg ostatniej sesji Rady Miasta z 31 stycznia. Między Jerzym Sosnowskim, który uczestniczył w niej jako gość, a radnymi doszło do kłótni w sprawie uchwały o sprzedaży mieszkań komunalnych. (mlewin/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w referendum
Elbląg czeka na komisarza

Wojewoda warmińsko-mazurski zaproponował już kandydata, który będzie zarządzał miastem do czasu przedterminowych wyborów. Na razie nie ma informacji czy kandydatura została przyjęta przez premiera. Jego nazwisko...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV