Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego tematem audycji Jeden na Jednego

Fot. Jakub Szymczuk

Do audycji Jeden na Jednego zapraszamy przedstawiciela partii rządzącej i przedstawiciela partii opozycyjnej. Dziś opozycją miało być Polskie Stronnictwo Ludowe, ale jak nas poinformowano z przyczyn zdrowotnych przedstawiciel PSL nie mógł wziąć udziału w audycji. Pojedynek na argumenty  walkowerem wygrywa więc partia rządzącą.

O rekonstrukcji rządu i politycznych reakcjach na te zmiany Andrzej Piedziewicz rozmawiał z reprezentującym Prawo i Sprawiedliwość Dariuszem Rudnikiem.

Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował nowych ministrów, prezydent ich zaprzysiągł. Stanowisko stracił m.in jeden z ważniejszych polityków na prawicy, dotychczasowy minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Dla Dariusza Rudnika zmiana szefa Ministerstwa Obrony Narodowej była zmianą niespodziewaną.

Rekonstrukcja rządu była głęboka i to było pewne zaskoczenie. Pan minister Macierewicz to ikona Prawa i Sprawiedliwości (…) Swoją charyzmą dorównuje tylko prezesowi PiS . To co minister obrony narodowej zrobił przez 2 lata to wielkie dzieło. Zmiany dokonane w Wojsku Polskim to zupełnie inna jakość. Myślę, że minister Błaszczak, który przejął teraz pałeczkę w MON będzie kontynuował te reformy.

Zmiany nastąpiły też w strukturze rządu. Pojawiły się nowe ministerstwa odpowiedzialne za sferę gospodarczą i związaną z rozdzielaniem pieniędzy z Unii Europejskiej – nowe ministerstwo przedsiębiorczości i technologii kierowane przez Jadwigę Emilewicz oraz nowe ministerstwo inwestycji i rozwoju pod kierunkiem Jerzego Kwiecińskiego. Pewnym zaskoczeniem było odwołanie i chwilę później powołanie ministra Andrzej Adamczyka. Stracił fotel ministra infrastruktury i budownictwa, a po kilkunastu minutach został powołany na ministra infrastruktury, już bez budownictwa.

Posłuchaj całej audycji Jeden na Jednego

00:00 / 00:00

Dariusz Rudnik – Prawo i Sprawiedliwość. Fot. BSC

 

 

Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Mimo nowelizacji ustawy o spółdzielniach niektórzy lokatorzy mają problem z odzyskaniem prawa do mieszkania

Osoby, które z powodu zaległości w opłatach straciły prawa do lokalu spółdzielczego, mogą je teraz odzyskać. Wystarczy uregulować zaległości. Gwarantuje to nowelizacja ustawy o spółdzielniach. Okazuje...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV