Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rekordowo niskie bezrobocie w gminie Morąg


Stopa bezrobocia w Gminie Morąg jest najniższa od 1999 roku i wynosi 13,8%, co oznacza, że w porównaniu z poprzednim rokiem spadła o dwa punkty procentowe.

Łucja Steć, kierownik Urzędu Pracy w Morągu uważa, że zmiana sytuacji na rynku pracy związana jest z szybkim tempem rozwoju gospodarczego nie tylko kraju, ale również regionu Warmii i Mazur. Panującą od 2016 roku tendencję polegającą na tym, że podaż na rynku pracy jest wyższa od popytu potwierdza Robert Pawlik, pośrednik w morąskim Urzędzie Pracy. W tej chwili mógłby rozdać kilkadziesiąt ofert pracy.

Mogę wymienić całą branżę budowlaną, elektromechaników, elektryków, mechaników, personel techniczny, kierowców samochodów ciężarowych i autobusów oraz wiele, wiele innych miejsc pracy, na które chętnych na dzień dzisiejszy po prostu nie ma

– mówi.

Urząd Pracy w Morągu prowadzi też działania na rzecz aktywizacji osób bezrobotnych. Dzięki środkom z Funduszu Pracy oraz Unii Europejskiej od początku 2016 roku udało się zaktywizować już prawie 800 osób.

M. Wiśniewska/A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wyciągnęli go z wody i wezwali pogotowie. Mężczyzna zdemolował karetkę, a policjanta ugryzł w rękę

5 lat więzienia grozi młodemu mężczyźnie, który zniszczył specjalistyczny sprzęt w karetce pogotowia. Odpowie też za naruszenie nietykalności policjanta. W weekend 23-latek wskoczył z mostu w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV