Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rekordowy przemyt na przejściu granicznym w Grzechotkach. Rosjanin ukrył w samochodzie prawie 7400 paczek papierosów

Fot. Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

Na polsko-rosyjskim przejściu granicznym w Grzechotkach udaremniono rekordowy przemyt papierosów. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali Rosjanina, który ukrył w swoim samochodzie papierosy warte około 70 tysięcy złotych.

Mieszkaniec Kaliningradu przyjechał wczoraj na przejście Mercedesem ML. Z pasa odpraw funkcjonariusze celno-skarbowi skierowali pojazd do Budynku Kontroli Szczegółowej. Tam użyto psa służbowego, który potwierdził, że w aucie mogą być ukryte papierosy. By ustalić, gdzie znajdują się skrytki samochód prześwietlono promieniami rentgenowskimi. Okazało się, że poza kołami i drzwiami pojazdu kontrabanda jest… wszędzie. By wydobyć schowane papierosy troje celników pracowało ponad cztery godziny. W sumie w Mercedesie ukryto prawie 7 tys. 400 paczek papierosów. To największa kontrabanda wykryta na tym przejściu od jego otwarcia w roku 2010.

Przerobiony pojazd zatrzymano, wobec podróżnego wszczęto postępowanie karne skarbowe. Ponadto skierowano do Komendanta Straży Granicznej w Grzechotkach wniosek cofnięcie Rosjanina do Obwodu Kaliningradzkiego i orzeczenie zakazu wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i innych państw obszaru Schengen na okres trzech lat.

Posłuchaj relacji Beaty Gajlewskiej

Fot. Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, papierosy, kontrabanda
papierosy, alkohol, spirytus
Nielegalna hurtownia w garażu. Pomieszczenie wypełnione było papierosami i spirytusem

Papierosy bez akcyzy i spirytus o wartości 111 tysięcy złotych miał w garażu mieszkaniec powiatu ełckiego. Funkcjonariusze Straży Granicznej wylegitymowali mężczyznę, który w torbie podręcznej miał...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV