Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rekrutacja do szkół średnich. Znamy wyniki w Elblągu

Fot. Fotolia.pl

Ponad trzy tysiące absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych ubiegało się o przyjęcie do szkół średnich i zawodowych w Elblągu. Dwieście osób nie znalazło się na listach, bo nie spełniły warunków wyznaczonych przez wybrane przez siebie szkoły.

Dla nich przeprowadzony zostanie II etap rekrutacji w sierpniu. Dopiero w przyszłym tygodniu zostaną podane oficjalne listy z osobami przyjętymi i odrzuconymi. Stanie się to po weryfikacji i potwierdzeniu dokumentów przez rodziców. A w przypadku szkół branżowych i zawodowych także zaświadczeń lekarskich z orzeczeniem o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

Rekrutacja została przeprowadzona bez większych przeszkód. Choć nie wszyscy będą zadowoleni. Samorząd zapewnił pełną ofertę, ale nie wszyscy dostali się do wymarzonych szkół. Powodem było zwykle zbyt mało punktów. Dla nich jest jeszcze 400 miejsc w naborze uzupełniającym – tłumaczy Łukasz Mierzejewski z elbląskiego ratusza.

Dodajmy, nie jest zaskoczeniem, że największym zainteresowaniem cieszyły się najlepsze szkoły, czyli II LO i Zespół Szkół Mechanicznych. Obie przyjęły po ponad 370 uczniów. W naborze do elbląskich szkół uczestniczyło ponad trzy tysiące uczniów, z czego tysiąc była spoza miasta. To dwukrotnie więcej niż w latach poprzednich. Szkoły utworzyły 97 klas: 48 po szkołach podstawowych oraz 49 po gimnazjach.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uczniowie, rekrutacja, Łukasz Mierzejewski
Krzysztof Marek Nowacki: Liczba miejsc w szkołach regionu o 2 tysiące przewyższa liczbę aplikujących uczniów

W ocenie warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty po drugim etapie rekrutacji do szkół średnich w placówkach będą jeszcze wolne miejsca. Krzysztof Marek Nowacki był gościem Porannych pytań Radia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV