Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
IMIENINY: Aleksego, Bogdana, Martyny
EUR: 4.3076 CHF: 3.6816
USD: 3.6828 GBP: 4.8811
Logowanie
 

Relacje ludzko-zwierzęco-roślinne czyli o pokrewieństwie filozofii i sztuki

Filozofia Filmowo, zdjęcie MOK Olsztyn

Filozofia Filmowo, czyli jeden z najstarszych tematycznych przeglądów filmowych na Warmii i Mazurach dobiega końca.

Dziś ostatni dzień ósmej edycji przeglądu poświęconego wzajemnym relacjom pomiędzy światem przyrodniczym a człowiekiem. Za nami dyskusje, pokazy filmów nagradzanych i nominowanych do prestiżowych nagród filmowych, a przed nami jeszcze dziś ciąg dalszy warsztatu filmowego zakończony pokazem filmów zrealizowanych podczas zajęć.

Warsztat odbywa się w sali pod amfiteatrem, gdzie również można oglądać wystawę prac studentów i absolwentów Instytutu Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. O wystawie opowiada jej kuratorka dr Anna Drońska.

Dzisiejsza filozofia i sztuka są bardzo pokrewne, mówi się nawet, że artyści są papierkiem lakmusowym społeczeństwa, reagują dużo szybciej na różne rzeczy, które dzieją się w naszej przestrzeni. Wystawą zwracamy się w stronę innych bytów, studenci i absolwenci wypowiadają się na temat relacji ludzko-zwierzęcych

– mówi dr Anna Drońska.

00:00 / 00:00

Wystawę „My i oni – oni i my” można oglądać do 6 października w sali pod amfiteatrem. Współorganizatorami Filozofii Filmowo są Miejski Ośrodek Kultury i Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki.

Autor: A. Kulik
Redakacja: ASocha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Policjanci pomogli dowieźć chorą na serce do szpitala

Nietypową interwencję przeprowadzili elbląscy policjanci ruchu drogowego. Pomogli dotrzeć do szpitala kobiecie, która w trakcie jazdy samochodem bardzo źle się poczuła - mieszkanka Gdańska na przemian...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV