Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Remedium na celowniku ABW

ABW

Olsztyński parabank na celowniku Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Prokuratury. Wstępnie wiadomo, że tysiąc osób ma kłopoty z odzyskaniem swoich pieniędzy od firmy Remedium.

Inwestując, liczyli oczywiście na szybkie i wysokie zyski. Pokusą, jak zwykle w takich przypadkach, była lokata oprocentowana wyżej niż w bankach. Jeden z klientów sprawdził Remedium dopiero po wybuchu afery Amber Gold i znalazł ją na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Chciał wycofać lokatę, i teoretycznie mógł to zrobić, ale w praktyce do dziś pieniędzy nie odzyskał.

ABW i prokuratura zabezpieczyły dokumentację firmy, twarde dyski komputerów. Przesłuchano też pracowników spółki. Tymczasem Remedium do dziś reklamuje się na swojej stronie internetowej, m.in. chwaląc się nagrodami i opiniami klientów typu: „Pomagają w trudnych sytuacjach. Polecam ich każdemu”. Firma jeszcze w ubiegłym tygodniu przyjmowała nowe lokaty.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Remedium, parabank
Klienci Remedium proszą o pomoc

Klienci spółki finansowej Remedium z Olsztyna, którzy nie mogą odzyskać swych oszczędności wpłaconych na lokaty, zgłaszają się do prokuratury i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - informują rzecznicy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV