Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Remont dwóch elbląskich ulic ze wsparciem rządu. Miasto otrzymało ponad 2,5 miliona złotych dofinansowania

Fot. M. Stankiewicz

Elbląg otrzymał ponad 2,5 miliona złotych na modernizację dwóch ulic. Pieniądze pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych.

To ogromne wsparcie dużych i bardzo kosztownych remontów miejskich ulic Szarych Szeregów i Mazurskiej – podkreśla prezydent Elbląga Witold Wróblewski, który cieszy się też z tego, że wnioski dostały niemal maksymalne, bo aż 70-procentowe dofinansowanie. Pierwsza inwestycja, czyli ulica Szarych Szeregów, jest na finiszu. A budowa dojazdów do firm w strefie przemysłowej potrwa do listopada. Inwestycje ułatwią życie nie tylko mieszkańcom, ale też przedsiębiorcom, którzy działają przy ul. Mazurskiej. Całość będzie kosztować  3,5 mln zł.

Kwota dofinansowania remontów dróg w województwie warmińsko-mazurskim z  Funduszu Dróg Samorządowych to około 340 mln zł. Na liście projektów, które je otrzymały, znalazło się 97 zadań zgłoszonych przez powiaty i 196 wniosków złożonych przez gminy. Jest też lista rezerwowa, na której jest ponad 30 dróg czekających na wsparcie.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Fundusz Dróg Samorządowych
„Stawiamy na zdrowie i ekologię”. W Elblągu Koalicja Obywatelska zaprezentowała program wyborczy

Zdaniem polityków Koalicji Europejskiej najpierw trzeba zadbać o środowisko, które ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Można to zrobić poprzez zatrzymanie m.in. importu rosyjskiego węgla do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV